Tural’dan Engelsiz Kent sözü

İyi Parti Belediye Başkan Adayı Ahmet Tural, göreve geldiklerinde yeni yapılacak belediye kompleks binası bünyesinde engelsiz yaşam merkezini hayata geçireceklerini söyledi.

Herkesin birer engelli adayı olduğunu unutmadan davranarak, belediye hizmetlerinin de buna göre yapılması gerektiğini kaydeden Başkan Adayı Tural, “Ispartamızı engelsiz bir kent haline dönüştüreceğiz. Toplu taşımada engelsiz araç uygulamasını yaygınlaştırarak, engelli kardeşlerimizin ulaşım ihtiyaçlarının daha hızlı ve daha güvenli şekilde karşılanması sağlanacak. Engellilerimize belediyemizce sağlanan istihdam projelerinde pozitif ayrımcılık yapılacak. Ayrıca özel sektörden engelli istihdam edenlere belediye vergilendirmelerinde indirim uygulaması ve teşvikler sağlanacak” dedi.

ENGELLİ DERNEKLERİ YER SORUNU ÇEKMEYECEK

Engelli derneklerinin çalışmaları desteklenerek, ortak STK binasında derneklere yer verileceğini ileten Tural “Belediye yeni hizmet binası bünyesinde kuracağımız Engelsiz Yaşam Merkezi’nde de engelli vatandaşlarımıza hem sosyal hem de eğitim alanı oluşturup, onlara iyi bir yaşam alanı sunacağız ”dedi.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir yanıt yazın

  1. İyi Parti Belediye Başkan Tural’dan Engelsiz Kent sözü için yorumda bulun

    Tural’dan Engelsiz Kent sözü için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Tural’dan Engelsiz Kent sözü için ilk yorumu yapabilirsin.